Топ 6 соціальні мережі в Україні для отримання новин

Топ 6 соціальні мережі в Україні для отримання новин

Соціальні мережі зробили революцію в тому, як люди взаємодіють один з одним і споживають інформацію. Вони стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, пов'язуючи нас із друзями та сім'єю, а також надаючи платформу для самовираження й обміну думками та ідеями. В Україні соціальні мережі також дуже популярні та широко використовуються. Ми розглянемо найпопулярніші соціальні мережі в Україні, включаючи Telegram, YouTube, Facebook, Viber, Instagram і TikTok.

У статті розглядаються результати опитування, проведеного громадянською мережею "ОПОРА" щодо звичок медіаспоживання українців під час війни, що триває. Опитування показало, що соціальні мережі стали основним джерелом інформації для більшості українців, за ним ідуть телебачення, веб-сайти та новинні онлайн-портали.

Розподіл за джерелами отримання новин склав:

  • Соціальні мережі 76,6%

  • Телебачення 66,7%

  • Веб-сайти та новинні онлайн-портали 61,2%

  • Радіо 28,4%

  • Друковані ЗМІ 15,7%

У дослідженні також наголошується на необхідності навчання медіаграмотності для боротьби з поширенням дезінформації та пропаганди.Які соціальні мережі використовують українці для отримання новин

 Telegram   65,70% 
 Youtube   61,20% 
 Facebook   57,80% 
 Viber   48,00% 
 Instagram   29,10% 
 Tik-Tok   19,50% 

 

Telegram

Telegram - популярний додаток для обміну миттєвими повідомленнями в Україні, який широко використовується як в особистих, так і в ділових цілях. Однією з основних переваг Telegram є його високий рівень безпеки, що особливо важливо в країні, де конфіденційність і безпека в Інтернеті є життєвою необхідністю. Telegram також дозволяє користувачам створювати групи і канали, які популярні серед українського бізнесу, ЗМІ та політичних організацій.

Згідно з опитуванням, проведеним громадянською мережею "ОПОРА", Telegram є першим за популярністю месенджером в Україні, залишивши позаду Viber і WhatsApp, як новинна платформа це лідерство беззастережне. Опитування показало, що 65,7% українців використовують Telegram як джерело новин і 23% - для обміну повідомленнями. Популярність застосунку особливо висока серед молоді: 86,7% з них віком від 18 до 29 років використовують його регулярно.

Важливими плюсами Telegram на мій погляд є:

  • відносна безпека

  • відсутність цензури

  • відсутність обмежень при передачі файлів

  • широка аудиторія

  • різноманітні чат-боти та сервіси на їхній основі

YouTube

YouTube - це популярна в Україні платформа для обміну відео, яку щодня переглядають і завантажують мільйони користувачів. Платформа особливо популярна серед молоді, яка використовує її для споживання музики, розваг та освітнього контенту. Українські ютубери також набули значної популярності в останні роки: деякі канали залучають мільйони підписників. Після лютого 2022 року ця платформа отримала нове дихання і як інформаційно-новинна платформа користується популярністю й у старшого покоління.

Типи контенту, які популярні на YouTube в Україні, включають музичні кліпи, комедійні замальовки та освітній контент на такі теми, як наука, історія та вивчення мов. Згідно з опитуванням, проведеним Українською асоціацією рекламних агентств, YouTube є другою за популярністю соціальною мережею в Україні після Facebook, яку регулярно відвідують 61,2% інтернет-користувачів.

Facebook

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж в Україні, з базою користувачів близько 10 мільйонів осіб, які регулярно використовують цю платформу для спілкування з друзями і сім'єю, а також для перегляду новин і розважального контенту. В Україні Facebook популярний серед молоді: близько 43% користувачів віком від 18 до 30 років. Facebook так само популярний серед літніх українців, які використовують його як основну соціальну мережу.

Однією з основних переваг Facebook є його зручний інтерфейс, який спрощує навігацію і використання. Перевагою Facebook є його потужна рекламна система, яка дозволяє компаніям орієнтуватися на певні демографічні дані та інтереси. Це зробило його популярною платформою для бізнесу в Україні для просування своїх продуктів і послуг.

Згідно з опитуванням ОПОРИ, Facebook є одним із лідерів за популярністю серед соціальних мереж в Україні, 57,8% українців регулярно користуються платформою для отримання новин. Опитування також показало, що Facebook популярний і серед старших українців: приблизно 63% людей віком від 30 років і старше використовують цю платформу.

Що стосується контенту, Facebook пропонує широкий спектр форматів, включно з фотографіями, відео та письмовими повідомленнями. Проте, відео, як правило, користуються особливою популярністю, оскільки багато користувачів діляться вірусним контентом і беруть участь у прямих трансляціях.

Viber

Viber - популярний додаток для обміну повідомленнями в Україні, який широко використовується як в особистих, так і в ділових цілях. Однією з основних переваг Viber є високий рівень безпеки, що особливо важливо в наш час. Viber набув популярності в Україні так само завдяки простоті використання і тому факту, що він дає змогу користувачам здійснювати безкоштовні телефонні дзвінки. Viber також дає змогу користувачам створювати групи і канали, які популярні серед українського бізнесу, ЗМІ та політичних організацій. У нього близько 10 мільйонів активних користувачів у країні, і він особливо популярний серед українців середнього і старшого віку.

Однією з відмінних рис Viber є набір наклейок і смайликів, які користувачі можуть використовувати для самовираження в розмовах. Крім того, Viber дає змогу користувачам створювати групові чати і навіть здійснювати групові дзвінки, що робить його популярною платформою для спілкування між сім'ями і друзями.

Згідно з опитуванням ОПОРИ, Viber - один із найпопулярніших застосунків для обміну повідомленнями в Україні: 48% українців використовують застосунок для обміну повідомленнями. Популярність застосунку особливо висока серед українців старшого віку: ним регулярно користуються 58% людей віком 50 - 70 років.

Instagram

Instagram - це популярна в Україні платформа для обміну фотографіями та відео, яка широко використовується для особистого самовираження і в маркетингових цілях. У нього близько 10 мільйонів активних користувачів у країні, платформа особливо популярна серед молодих людей, які використовують її для обміну фотографіями та відео про своє повсякденне життя та інтереси.

Instagram відомий своїм візуально привабливим контентом, де користувачі діляться високоякісними фотографіями та відео. Він особливо популярний серед впливових осіб і творців контенту, які використовують платформу для демонстрації своєї роботи і взаємодії зі своєю аудиторією.

Що стосується контенту, Instagram особливо популярний для контенту про їжу, подорожі та моду. Багато українських впливових осіб придбали велику кількість підписників, поділившись контентом у цих нішах.

Для отримання новин Instagram використовує 29.1% опитаних "ОПОРОЮ" українців. Найбільш популярний Instagram у користувачів віком 18 - 29 років.

TikTok

TikTok - це додаток для обміну відео, який підкорив світ, і Україна - не виняток. Додаток має близько 10 мільйонів активних користувачів у країні та особливо популярний серед молоді.

TikTok відомий своїми короткими розважальними відео і став осередком вірусного контенту та трендів. Багато українських користувачів отримали велику кількість підписників, створюючи захопливі та креативні відеоролики.

Що стосується контенту, TikTok особливо популярний завдяки танцювальним і музичним кліпам, а також комедійним скетчам і челенджам. Багато українських користувачів TikTok стали популярними впливовими особами в соціальних мережах і навіть знаменитостями.

 

Насамкінець можна сказати, що соціальні мережі стали невід'ємною частиною українського суспільства, і мільйони людей використовують такі платформи, як Telegram, YouTube, Facebook, Viber, Instagram і TikTok, для спілкування, підключення та споживання контенту. Кожна платформа пропонує унікальні функції та переваги, що робить їх популярними серед різних демографічних груп та груп інтересів.

Якщо ви хочете залишатися на зв'язку з сім'єю та друзями, просувати свій бізнес або просто споживати захопливий контент, для всіх знайдеться соціальна мережа. То чому б не спробувати деякі з цих популярних соціальних мереж і не подивитися, про що йдеться?